pileczka Aktualności


Jastrzębska Liga Tenisowa: Zbigniew Dyrbuś i Jakub Holeksa

najlepsi w sezonie 2019

Zbigniew Dyrbuś po roku przerwy ponownie najlepszy w rozgrywkach 1 ligi,
w których brało udział 16 tenisistów. Od pierwszego meczu Zbyszek prezentował bardzo dobrą, równą formę i bez porażki zakończył mijający sezon.
Za jego plecami do ostatniego meczu trwała walka o drugie miejsce pomiędzy trzema zawodnikami. O kolejności w tabeli końcowej przy równej ilości punktów decydowała różnica setów. Ostatecznie drugie miejsce zajął Waldemar Butanowicz, trzecie Andrzej Marek, a na czwartym miejscu uplasował się Aleksander Klich.  

Do zmagań drugoligowych zgłosiło się 13 graczy i jedna tenisistka - Hanna Lazar, która dzielnie radziła sobie w męskim gronie. Najlepszy okazał się debiutujący w JLT Jakub Holeksa, na drugim miejscu sezon zakończył Sebastian Spyrka, a trzecie miejsce zajął Waldemar Bera, który przy tej samej ilości punków był minimalnie lepszy od Benedykta Korduły. 

Wyniki wszystkich meczów i klasyfikacja końcowa są dostępne w zakładce Liga - wyniki. 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony kolejny sezon ligowy, gratulujemy najlepszym i jak zawsze do zobaczenia na kortach w przyszłym roku!!!


Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju

- Andrzej i Adam Marek najlepsi!!!

Tradycyjnie, w połowie września, na kortach OWN spotykają się najlepsze tenisowe pary deblowe, nie tylko z Jastrzębia-Zdroju, ale i z całego regionu. Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta, prowadzona w świetnej atmosferze, a w tym roku również przy pięknej pogodzie. Zapowiadany wcześniej debel Julian Marek/Wojtek Marek wycofał się, dlatego do gry przystąpiło 9 par, które rywalizowały ze sobą w dwóch grupach.

O awansie do 1/2 finału w z jednej z nich decydowały przy równej ilości punktów i setów zdobyte gemy(!!!), a w drugiej, wygrane sety. Z turniejem na tym etapie rozgrywek pożegnały się pary Kijewski/Korowczyk, Bernat/Tkocz i Królikowski/Dyrbuś, które były bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki. 

W pierwszym półfinale Robert Sierszulski i Krzysztof Fijołek pokonali parę Waldemar Butanowicz/Bronisław Kiełbasa 2 -1 (6:4; 3:6; 10-4), natomiast
w drugim półfinale wygrali 2 -1 (6:3; 6:7; 12-10) wcześniej broniąc piłki meczowej, Andrzej Marek i Adam Marek z parą Dawid Wojciechowski/Daniel Białożyt.

W finale bracia Andrzej i Adam Marek również zostali zmuszeni do maksymalnego wysiłku, jednak ostatecznie wygrali 2 -1 (6:2; 3:6; 11-9)
z parą Sierszulski/Fijołek i niepokonani w całym turnieju, ponownie wspólnie po trzech latach, zdobyli tytuł mistrzowski.

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania za udział pozostałym parom i do zobaczenia za rok!!!

WYNIKI Z TURNIEJU


JLT 2019 - aktualności

Jesteśmy na półmetku rozgrywek w 1 lidze JLT. Po pierwszej rundzie bez porażki są Zbigniew Dyrbuś i Andrzej Marek. Teraz najlepszych ośmiu tenisistów zagra w jednej grupie o tytuł  mistrzowski w obecnym sezonie. Pozostali pierwszoligowcy grają o miejsca 9-16.

W drugiej lidze na czele tabeli Sebastian Spyrka, tuż za nim Jakub Holeksa. Obaj zawodnicy pozostają bez porażki.

Wszytskie rezultaty 1 rundy 1ligi w zakładce - wyniki. Termianrze najbliższych spotkań w zakładce terminarz.


Zbigniew Dyrbuś ponownie z tytułem mistrzowskim!!!

W rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju wystartowało 17 tenisistów.

Tytułu bronił Waldemar Butanowicz, który ponownie dotarł do finału, ale wcześniej rozegrał dwa trudne trzysetowe pojedynki, najpierw z Jackiem Węglarzem, a w półfinale z Danielem Białożytem. W finale zmierzył się ze Zbyszkiem Dyrbusiem, który w meczu półfinałowym z Andrzejem Markiem też potrzebował do zwycięstwa trzech setów.
W finale trwającym blisko trzy godziny, Zbyszek Dyrbuś zachował więcej sił
i pokonał Waldka Butanowicza, ale dopiero w tiebreaku trzeciego seta!!! Gratulujemy zwycięzcy, ale brawa również dla pozostałych zawodników, którzy nie przestraszyli się upału i dzielnie walczyli, najpierw w turnieju głównym,
a później przegrywający w pierwszych dwóch rundach w turnieju pocieszenia, który ostatecznie wygrał Konrad Pawlak.


Sezon 2019 - STARTUJEMY

Kolejny sezon zaczęliśmy od wyjazdu na mecz z Cieszynem i jak zawsze emocje były do ostatniego spotkania. Przegraliśmy 7-8, ale walczyliśmy dzielnie do końca. Dziękujemy za zaproszenie i uwaga, tym razem rewanż zapowiada się u nas we wrześniu!!! Będziemy oczywiście informować.

Kolejna informacja dotyczy naszej ligi. Dzisiaj startuje kolejna edycja Jastrzębskiej Ligi Tenisowej! W tym roku zgłosiło się 28 zawodników i jedna zawodniczka - Hanna Lazar, która zdecydowała się rywalizować z mężczyznami. Brawa i życzymy jedynej pani w naszej lidze powodzenia!

Tabelki i harmonogramy meczów w zakładce terminarzJastrzębska Liga Tenisowa - rozgrywki zakończone!!!

W poprzednią niedzielę odbyło się zakończenie sezonu, a więc kolejna edycja Jastrzębskiej Ligi Tenisa za nami.

Najlepszym zawodnikiem mijającego roku w I lidze był Waldemar Butanowicz, który wygrał wszystkie mecze!!! Na drugim miejscu sklasyfikowany został Andrzej Marek, który przegrał tylko ze zwycięzcą ligi, natomiast trzecie miejsce - dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Krzysztofem Fijołkiem - wywalczył Aleksander Klich, najmłodszy uczestnik pierwszoligowych zmagań. 

W drugiej lidze - podobnie jak w pierwszej - zwycięzca, czyli Bartłomiej Niechaj wygrał wszystkie spotkania i dzięki temu w kolejnym sezonie zagra już
z najlepszymi tenisistami naszej ligi. Drugie miejsce, z tylko jedną porażką, zajął Jacek Skuta, a na trzecim sklasyfikowany został Sebastian Spyrka. 

Wyniki wszystkich meczów i klasyfikacja końcowa dostępne są w zakładce Liga - Wyniki, a w zakładce Galeria -zdjęcia z zakończenia sezonu. 

Gratulujemy najlepszym, a pozostałym tenisistom dziękujemy za uczestnictwo
i do zobaczenia na kortach w przyszłym roku


Andrzej Marek - Szymon Wichrzycki najlepsi w Deblowych

Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju.

W miniony weekend, przy pięknej, słonecznej pogodzie, na kortach OWN, trwała rywalizacja o tytuł najlepszej pary w Deblowych Mistrzostwach Jastrzębia - Zdroju. Po meczach eliminacyjnych, w pierwszym półfinale Andrzej Marek i Szymon Wichrzycki, po niezwykle wyrównanym meczu, wygrali z parą Dawid Wojciechowski - Daniel Białożyt 2-1 (6:7;7:6;10:8).W drugim meczu półfinałowym Robert Sierszulski z Krzysztofem Fijołkiem wygrali z duetem Radosław Kijewski - Rafał Korowczyk 2-0 (7:6; 6:4).

W finale Andrzej Marek i Szymon Wichrzycki, pokonali parę Robert Sierszulski - Krzysztof Fijołek 7:5 6:3 i po raz pierwszy wspólnie zdobyli tytuł mistrzowski - serdeczne gratulacje!


Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju 2018

Zgodnie z tradycją (zawsze jesienią) organizujemy Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju. W tym roku turniej odbędzie się w dniach 6 - 7.10.2018r. na kortach OWN. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 505028258


JLT - aktualności

Zaczynamy drugą rundę rozgrywek 1 ligi. Czterech najlepszych zawodników po meczach grupowych powalczy o tytuł mistrzowski. Do tej pory same zwycięstwa zanotował tylko Waldemar Butanowicz, natomiast z jedną porażką do rundy finałowej wchodzą: Robert Sierszulski, Adam Spyra, Andrzej Marek
i Krzysztof Fijołek. 

W drugiej lidze jesteśmy już za półmetkiem. Na razie najlepszy z kompletem zwycięstw jest Bartłomiej Niechaj. Z jedną porażką kolejne miejsca zajmują: Tadeusz Cieślik i Jacek Skuta. 


Waldemar Butanowicz wygrał turniej o Mistrzostwo

Jastrzębia-Zdroju.

W turnieju wystartowało 16 zawodników, którzy rywalizowali w czteroosobowych grupach. Do 1/2 finału awansowali zwycięzcy grup. W pierwszym półfinale Waldemar Butanowicz wygrał z Konradem Pawlakiem 7:5; 6:2. W drugim meczu Adam Marek pokonał Bogdana Królikowskiego 6:1; 6:4.

W finale lepszy okazał się Waldemar Butanowicz, który wygrał z Adamem Markiem 6:4 6:4 i tym samym odzyskał tytuł mistrzowski po dwóch latach przerwy. 

WYNIKI Z TURNIEJU


Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju w Tenisie Ziemnym 2018.

Zapraszamy do udziału w indywidualnych Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju w tenisie ziemnym. Korty OWN, 09-10.06.2018r.

Zapisy i informacje pod numerem tel.505028258.


Jastrzębska Liga Tenisowa 2018

Rozpoczynamy rozgrywki Jastrzębskich Lig Tenisowych.

W tym sezonie 28 graczy powalczy o miano najlepszej rakiety w mieście.
1Liga to 15 graczy podzielonych na grupy A i B. 2 Ligę utworzy 13 zawodników. 1 kolejka rozgrywek już od 25.05.2018.

Terminarze oraz podział zawodników na grupy w zakładce - terminarz.


27.10.2017 Zbigniew Dyrbuś i Jan Siudziński najlepsi w Jastrzębskiej

Lidze tenisowej

Zakończyliśmy rozgrywki ligowe, w których wystartowało 26 zawodników rywalizujących w I i II lidze.

I ligę zdominował Zbigniew Dyrbuś, który nie przegrał żadnego meczu i dzięki temu powtórzył sukces z poprzedniego roku, zwyciężając w całych rozgrywkach. Drugie i trzecie miejsce, tak jak w poprzednim sezonie zajęli odpowiednio - Waldemar Butanowicz i Andrzej Marek. Dobrze zaprezentowali się debiutujący w I lidze młodzi tenisiści - Aleksander Klich i Krzysztof Fijołek, którzy awansowali do 8 osobowej grupy finałowej.

W II lidze walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie najlepszy okazał się Jan Siudziński, który w pokonanym polu zostawił wielu młodszych od siebie rywali. Drugie miejsce, z tą samą ilością 13 punktów zajął Dawid Ożlański, a o dalszej kolejności zdecydowała różnica w setach. I tak trzecim tenisistą drugiej ligi został Konrad Rusin, czwartym Zbigniew Kośmider, a na piątym miejscu uplasował się Karol Fijołek - wszyscy z 11 punktami w rozgrywkach finałowych.

Klasyfikacja końcowa oraz wyniki w zakładce Liga-Wyniki

Gratulujemy najlepszym, ale też dziękujemy za udział w lidze wszystkim tenisistom!!!


02.10.2017 Zbigniew Dyrbyś i Marcin Świder najlepszą parą deblową.

W Deblowych Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju po raz pierwszy po tytuł sięgnął duet Zbigniew Dyrbuś -Marcin Świder, który w finale pokonał ubiegłorocznych triumfatorów, parę Adam Marek - Andrzej Marek 2:1
(1:6, 7:6, 10:7).

Wcześniej, w pojedynkach półfinałowych Dyrbuś-Swider wygrali z parą Lubiński-Kijewski, a duet Marek -Marek pokonał parę Sierszulski-Spyra.

Brawa dla zwycięzców, ale także dla wszystkich startujących par za ambitną
i stojąca na wysokim poziomie grę
.

Zdjęcia z turnieju w zakładce Galeria.

WYNIKI Z TURNIEJU


08.09.2017 Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju 2017.

Zapraszamy na Deblowe Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju, które odbędą się w dniach 23-24.09.2017 na kortach OWN.

Zapisy i informacje: 505028258


16.08.2017 - JLT - 2 Runda rozgrywek.

Dzisiaj rozpoczynamy 2 rundę rozgrywek Jastrzębskiej Ligi Tenisowej.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, zarówno w 1 jaki i w 2 lidze.

W grupie C rywalizują tenisiści o miejsca 1-8 z zachowaniem wyników z poprzedniej rundy.

W grupie D zawodnicy grają o miejsca 9-13 systemem każdy z każdym.

Aktualne terminarze są umieszczone w zakładce - terminarz.


JLT - aktualności.

Trwa ostatnia kolejka pierwszej fazy rozgrywek JLT 2017.

W pierwszej lidze bez straty punktu są Zbigniew Dyrbuś(grupa A) i Waldemar Butanowicz(grupa B).

W drugiej lidze, w meczu o pierwsze miejsce w grupie A Dawid Ożlański wygrał z Janem Siudzińskim 7:5 5:7 6:2. Przy okazji gratulacje dla Janka Siudzińskiego, za zdobycie drugiego miejsca w Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych. Brawo Janek!!!

W grupie B, prowadzi najstarszy uczestnik Jastrzębskiej Ligi Tenisowej - Zbigniew Kośmider, który zanotował do tej pory tylko jedną porażkę. Brawo Zbyszek!!!

Wszystkie dotychczasowe rezultaty można sprawdzić w zakładce wyniki.


Zbigniew Dyrbuś ponownie wygrywa w Mistrzostwach

Jastrzębia-Zdroju.

W turnieju o Mistrzostwo Jastrzębia-Zdroju wystartowało 19 zawodników.
Do półfinałów awansowali czterej najwyżej rozstawieni tenisiści. W pierwszym pojedynku półfinałowym Zbigniew Dyrbuś wygrał 6:3 6:2 z Dawidem Wojciechowskim.W drugim półfinale Waldemar Butanowicz pokonał Konrada Pawlaka 6:4 6:0. W stojącym na bardzo wysokim poziomie finale, zwyciężył Zbigniew Dyrbyś 6:4 7:5 i tym samym obronił tytuł z poprzedniego roku.

Oprócz turnieju głównego w kategorii OPEN, odbył się też turniej w kat.+60. Najlepszy okazał sie Krzysztof Kużdrzał. Drugie miejsce zajął Zbigniew Kośmider, a trzecie Tadeusz Cieślik.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców.

WYNIKI Z TURNIEJU


Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju w Tenisie Ziemnym 2017.

Zapraszamy do udziału w indywidualnych Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju w tenisie ziemnym. Korty OWN, 10-11.06.2017r.

Zapisy i informacje pod numerem tel.505028258.


Jastrzębska Liga Tenisowa 2017

Rozpoczynamy rozgrywki Jastrzębskich Lig Tenisowych.

W tym sezonie 28 graczy powalczy o miano najlepszej rakiety w mieście.
1Liga to 14 graczy podzielonych na grupy A i B. Podobnie w 2 Lidze 14 zawodników utworzy grupy A i B. 1 kolejka rozgrywek już od 15.05.2017.

Terminarze oraz podział zawodników na grupy w zakładce - terminarz.


kort1

kort2

photo1